Публікації


Подорож до колиски Неплюєвського братства

Чи великий Ямпільський район? Ні. Чи багато ми про нього знаємо? Так, мабуть, багато. А чи всі чули ім’я М. М. Неплюєва? Так, чули і на сторінках цієї
газети час від часу друкуються статті про нашого значного земляка. Та чи багато ми про нього знаємо? Чи достатньо усвідомлюємо, що ми є нащадками цілого пласту вітчизняної історії, пов’язаної з пам’яттю про  Хресто-Воздвиженське братство і його творця М. М. Неплюєва.
Історія с. Воздвиженського невелика – усього 200 років, але яка значна!
Протягом десятиліть невтомним дослідником спадщини М. М. Неплюєва є директор музею Хресто-Воздвиженського братства Валерій Миколайович Авдасьов. Ця людина з великим ентузіазмом багато років збирає експонати, фотографії, документи, пов’язані з історією земляка. Він приймав і приймає участь у численних конференціях, навіть міжнародних, він допомагав написати не одну наукову працю, надаючи оригінальні свідчення і цікаву інформацію про М. М. Неплюєва. Він є і екскурсоводом у музеї Хресто-Воздвиженского братства.
Знати свою історію корисно, а пишатися нею – почесно! Особливо це необхідно для підростаючого покоління.
Цього місяця 1 червня в Міжнародний день захисту дітей за сприяння та  спонсорської допомоги настоятеля Іоанівської церкви с. Марчихина Буда протоієрея Миколи Габелко, дітлахи-вихованці Марчихинобудського пришкільного відпочинкового табору «Веселка» здійснили екскурсійну поїздку до с. Воздвиженського, в музей Хресто-Воздвиженского братства.

Екскурсію провів Валерій Миколайович. Він почав її від Червоних воріт, біля меморіальної дошки, встановленої на честь видатних земляків: М. М. Неплюєва – богослова,засновника та блюстителя Хресто-Воздвиженского православного трудового братства, засновника та піклувальника  Воздвиженскої сільського господарської школи; С. Ф. Черненка – видатного селекціонера, автора 46 яблук та груш; священика-подвижника Олександра Секундова, який був розстріляний у 1938 р.; та М. А. Фурсея – талановитого художника-графіка.
Екскурсія продовжилася біля пам’ятника М. М. Неплюєва, збудованого на кошти покійного митрополита Володимира (Сабодана), він розташований біля руїн будинку, в якому проживала братська сім’я на честь Іонна Богослова.

В приміщенні місцевої загальноосвітньої школи розміщений музей Хресто-Воздвиженського братства. Тут зібрані фотоматеріали, документи, книги, історичні предмети та речі. Про кожен з них Валерій Миколайович може розповідати годинами.
Наша екскурсія продовжилася біля місцевого будинку культури та Хом’яковської гірки. Дітлахам вона дуже сподобалась, вони залюбки взбиралися на неї, розглядали історичні фотографії того часу, коли на гірці  ще стояла дуже гарна альтанка.

Відвідали ми і столітній парк, закладений братчиками, побачили рідкісні дерева, занесені до Червоної книги, помилувалися природою.

Зайшли  до Хресто-Воздвиженського храму, адже він також має відношення до спадщини М. М. Неплюєва. Хто бажав, мав можливість прикластися до святинь.

Свого часу Миколай Миколайович Неплюєв, створивши православне братство, також сприяв відкриттю шкіл, просвіщав неписьменних, вкладав дуже багато своїх сил, коштів, адже вважав, що виховання і навчання дітей – це першочергова справа. Він є прикладом  і для наших сучасників. 

Габелко Н. В.

Літо – пора відпочинку

Літо – пора відпочинку, воно робить дітей щасливими. Літо – улюблена пора
для дітвори. Адже уже немає уроків, не потрібно рано вставати та іти до школи. Це час, коли діти набираються сил та наснаги на наступний рік.
Щойно віддзвенів Останній дзвоник, як подвір’я Марчихинобудської школи знову наповнилося дитячим гоміном. З 30 травня розпочав роботу пришкільний оздоровчий табір «Веселка».
Цікаво і весело відбувалися наші спільні заходи. Вчителі і вихователі намагалися зробити відпочинок дітей змістовним і цікавим, сприяти розвитку творчих здібностей дітей, а головне зміцненню їх здоров’я.
 Дітлахи активно приймали участь у конкурсах, вікторинах, грали в ігри, відгадували загадки, ребуси, малювали на асфальті, майстрували, розфарбовували тощо. Усі отримали море позитиву від конкурсів та спілкування.
Уся виховна робота в таборі була спрямована не лише на відпочинок і загартування дітей, а й розвиток творчих здібностей, виховання в учнів доброзичливості та чуйності, комунікабельності і самодисципліни, любові до природи та Батьківщини. Кожного дня для дітей організовувалися різноманітні заходи: КВК «В гості казка завітала», розвиваюча гра «Цивілізація», гра-конкурс  «Веселі кухарі», практичне заняття «Як приручити вітер», конкурсно-розважальна програма  «Я люблю Україну», практичне заняття «Кмітливий пензлик», конкурсна програма «Зустріч усезнайок». 
Кожен день приносив приємні несподіванки: День рідного краю, День Казки, День мандрівки, День секретів, День розваг, День знань, День фізичної культури і спорту, День патріотів, День майстерності, День природи, День творчості, День ерудитів.
Свої спортивні досягнення, спритність і витривалість демонстрували учасники спортивних змагань, які проводилися в таборі: «Веселі старти», «Поклик джунглів», розважальна гра «Секрет».
Під час табірної зміни дітлахи здійснили пішохідні екскурсії до річки, до озера, до парку, до місцевої бібліотеки, екскурсії по селу:  «Моє село, мій рідний край…», «Зелен-край», «Моє село через об’єктив фотоапарату».
Дуже сподобалась всім екскурсія на шпагатну фабрику. Дітлахи познайомилися з технологією виробництва шпагату, з його видами та особливостями.  Після, на практичному занятті, вихованці дізналися, що з цього матеріалу можна зробити красиві і цікаві речі для свого дому своїми руками.
Багато вражень залишили і інші практичні заняття. Діти виготовляли вітрячки і з їх допомогою «приручали» вітер, робили орігамі Пана Коцького, були художниками-аніматорами, виконували ситуаційний малюнок до казки «Ріпка», обривною аплікацією робили черепаху Тортілу, за допомогою свічки малювали квіти та метеликів, прикращали «Казкове дерево» своїми виробами з кольорового паперу.
На оригінальному виховному заході «Веселі кухарі» приділялася увага профорієнтації дітлахів, вони в ігровій формі познайомилися з професією кухаря та з процесом приготування пельменів.
Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася і ця мета повною мірою була досягнена цієї табірної зміни. Виховні заходи, екскурсії, бесіди , практичні заняття були націлені на  формування духовно-моральних взаємин, любові до культурного спадку свого народу,  поваги до своїх національних особливостей тощо.
Приділялася увага  і правовому вихованню. З цією метою було проведено ряд заходів: лінійка до Дня захисту дітей, книжкова виставка «Мої права, мої обов’язки», практичні заняття "Світ моїх захоплень" та "Мої права", малюнки на асфальті на тему "Щасливе дитинство".
За сумлінний труд, відповідальність, любов та увагу до дітей дякуємо нашим вихователям: Панькиній Н.П., Рубан Т.М., Бублик Т.О., Мороко М.В., Підлісній І.І., Козлову І.Л., директору школи Нещерет О.Б., бібліотекарю школи Рязанець О.В.
Під час роботи табору було організовано дворазове гаряче харчування.
Про це піклувалися працівники їдальні: Коренська Л.М., Адаменко Т.В. та завгосп Єрмоленко В.Г.
Чистоту і свіжість приміщень забезпечували техпрацівники: Зеленська В. І., Єсманчук Г. І., Манжос В. О., Зубова Л. М.
Табірне життя не було б таким цікавим, жвавим і яскравим, якби не спонсорська допомога.
Ми щиро вдячні Генеральному директору ТОВ  «Лінен OF Десна» Храброву Вадиму Івановичу за істотну матеріальну допомогу в збагаченні дитячого раціону; приватним підприємцям Нещерет В.І, Шубенко В.Г., Калюжній О.Л., які надали допомогу у вигляді продуктів харчування, канцелярських та господарських товарів, необхідних для організації змістовного життя в таборі та сільському голові Нещерет С. М. за придбаний для дітлахів новий футбольний м’яч.
16 червня 2016 року відбулося урочисте закриття табору, на якому всім активним учасникам табірного життя було вручено подяки, грамоти і різнобарвні повітряні кульки.
Кожен вихователь презентував свій день табірної зміни, ілюстрував його фотографіями, розповідав про досягнення, відзначав найкращих. А найкращими були усі!
Начальник табору Габелко Наталія Володимирівна

День Перемоги

9 травня 2016 року в селі Марчихина Буда святкували День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу-реквіємі були присутні жителі села Марчихина Буда, вчителі та учні Марчихинобудської ЗОШ І-ІІІ ст., робітники фапу, Укрпошти тощо.
Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.
Цей дійсно святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу Перемогу, ми щороку схиляємо голову перед священною пам'яттю загиблих.
Мітинг-ревієм відкрила голова сільської ради Нещерет Світлана Миколаївна, яка згадала всіх, ще живих односельців, яких на жаль залишилося дуже мало, подякувала їм за їх подвиг,  побажала міцного здоров’я та довгих років життя.
На урочистому мітингу був присутній перший заступник голови Ямпільської районної державної адміністрації Віталій В’ячеславович Бойко, який привітав всіх зі світлим святом Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Своє слово вдячності перед загиблими сказав настоятель храму Іоанна Предтечі протоієрей Микола Габелко.  За загиблими була відслужена заупокійна літія, адже ми у великому боргу перед ними, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, яку вони виявили в боях за рідну землю.
На мітингу виступили аматорський колектив «Мальви», вокальний ансамбль «Рідна пісня», дитячий гурт «Юність».
Все менше і менше серед нас тих, хто на власні очі бачив ту страшну війну.
Серед них - Твердунов Степан Петрович, який за станом здоров’я не міг бути присутнім на мітингу. Цього дня сільський голова Нещерет С. М. та перший заступник Ямпльської РДА Бойко В.В. відвідали його вдома, привітали зі святом, побажали міцного здоров’я.
 Усіх учасників та інвалідів ВВв цього дня вітали зі святом члени волонтерського загону «Добротворець» Марчихинобудської ЗОШ І-ІІІ ст, вони вручили їм саморобні листівки з вітанням та квіти.
Не залишилися поза увагою  родини членів АТО. Їхні сини зараз, як і 71 років тому, чують свист куль, стоять на передовій лінії вогню. Страшне лихо війни нависло над нашою країною, страшна болюча рана на тілі Батьківщини і на серці матерів, які щомиті хвилюються за своїх синів. Тому  в цей день їх також вітали добротворці.
Навіть погода цього дня святкувала цей день. Він справді був сонячним і світлим. І нехай завжди небо над нашою Батьківщиною буде чистим і мирним; нехай Велика Перемога об’єднує нас і робить Україну сильнішою.
 Габелко Н. В.

Свято Останнього дзвоника

29 травня 2015 р. в Марчихинобудській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося свято  Останнього дзвоника. Свято розпочалось з урочистого виносу прапору України. Прозвучав Державний Гімн.
Продзвенів дзвоник не схожий ні на один, який звучав протягом навчального року. Він, як рубіж, між дитинством і дорослим життям. Це був останній шкільний дзвінок для нашої однієї – єдиної цьогорічної випускниці Дзюби Надії. Їй були присвячені цього дня численні вітання і побажання щасливої долі, успіхів у подальшому навчанні.
Вона ж звернулася до своїх вихователів з словами подяки: "Ось і настала хвилююча мить прощання зі шкільною родиною. І сьогодні, можливо, як ніколи, я відчуваю, що школа - це мій рідний дім дитинства і юності. Як не хочеться залишати ці рідні стіни, але незвідана даль кличе, і я вдячна всім, хто прийшов провести мене у далеку дорогу, яка називається дорослим життям. Я з сумом озираюся на прожиті шкільні роки, бо вони ніколи не повторяться. Дорогі вчителі, я ніколи не забуду ваших імен, ваших звичок, вашої великої науки. Минатимуть літа, колись сивина торкнеться і моїх скронь, але навіть через багато років я з вдячністю згадуватимемо про вас".
Як завжди привітати дітлахів із закінченням навчального року прийшли наші шановні гості: секретар селишної ради Нещерет Світлана Миколаївна та депутат районної ради Деркач Ірина Володимирівна. Вони побажали дітям доброго здоров'я, привітали з настанням щасливої пори – літніх канікул, побажали випускниці знайти свій шлях в житті.
Як зазначив директор школи Марчихинобудської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нещерет О. Б.: "Нашій школі є ким пишатися!" В цей день були вручені грамоти та подяки учням та вчителям школи, які протягом навчального року сумлінно працювали та досягли успіхів в навчанні, вихованні, численних конкурсах та проектних роботах. Зокрема, це педагоги: Мороко Олександр Михайлович, Рубан Тетяна Михайлівна, Ушкал Наталія Іванівна, Габелко Наталія Володимирівна та учні нашої школи: Сиволап Наталя, Мороко Аліна, Золотарьов Руслан, Трухан Дарія, Габелко Іван, Калюжний Олег.
Цього дня наша школа привітала четверокласників, які успішно здали свої перші іспити і перешли до 5 класу; та дев'ятикласників, яким скоро здавати екзамени та отримувати свій перший документ про неповну середню освіту.
Перші відкриття на цій планеті ми робимо з людиною, яка має найпрекрасніше звання на землі - перший учитель. Він відкриває нам мир, дарує свою любов, душевне тепло. Свого першого вчителя люди пам'ятають все життя, згадують про нього з вдячністю. Зі словами привітання до своїх вихованців звернулися Бородай Тетяна Василівна та Рубан Тетяна Михайлівна.
Наприкінці свята знову прозвучав Державний гімн України.
Цього дня відбувся і випускний вечір-концерт, який підготували для нашої випускниці учні нашої школи.
Педагог-організатор Габелко Н. В.,
сектор "Прес-служба"

Табір "Веселка"

В червні місяці 2015 р. при Марчихинобудській ЗОШ І-ІІІ ст. діяв пришкільний відпочинковий табір "Веселка".  Швидко проминули ці 14 днів, які діти провели з користю для себе та свого здоров'я.
Конкурси, змагання, ігри на свіжому повітрі, зарядка, смачні обіди, доброзичливе ставлення персоналу та вихователів зробили перебування в пришкільному відпочинковому таборі "Веселка" приємним і корисним. Старшокласники проходили ще й виробничу практику, було здійснено прополку городніх культур, насаджено квіти, впорядкована територія пам'ятника загиблим воїнам.
Цікавим та змістовним намагалися зробити відпочинок для наших школярів начальник табору Золотарьова Н.М.,  вихователі нашої школи: Бублик Т.О., Габелко Н.В., Мороко О.М., Мороко М.В., Панкина Н.П., Підлісна І.І., музичний керівник Рязанець О.В. Діти займалися орігамі, клеїли улюблених героїв мультфільмів у техніці торцювання, виготовляли прикраси з незвичайних матеріалів, шукали приховані скарби під час рольової гри, відгадували загадки, інсценізували казки, співали, вивчали вірші, були учасниками психологічного тренінгу, який виховував навички здорового способу життя, приймали участь у численних конкурсах та змаганнях.
В підготовці та проведенні міроприємств вихователям активно допомогали члени учнівського самоврядування Мороко Аліна, Буланович Людмила, Бузинна Жанна, Рубан Артем, Калюжний Олег, Кручиніна Марина.
Незабутні  враження у школярів та вихователів залишив  літературний хепенінг «Дитяча країна забав і розваг», який підготували та провели для наших  маленьких читайликів бібліотекарі Ямпільської центральної дитячої бібліотеки, центральної районної бібліотеки та бібліотекар Марчихинобудської сільської філії Ахтирко Л.А. З дітлахами спілкувалися відомі вихователі Мері Поппінс  зі своїми помічниками Майклом і Джейн та міс Ендрю;  складні завдання пропонували Цар-Батюшка та царівна Несміяна. Все було дуже цікаво, вражаюче. Діти з захопленням приймали участь у виставі, яка не відводила їм роль пасивного глядача, а пропонувала бути активним учасником дійства.
За рахунок особистих коштів батьків діти відвідали басейн;  краєзнавчий музей м. Шостка, де познайомилися з історією міста;  музей І.М. Кожедуба, більше дізналися про життя та подвиги відомого земляка.
Смачні і корисні страви готували для дітлахів шкільний кухар Коренська  Л.М. та кухпрацівник Адаменко Т.В.; належні санітарно-гігієнічні умови, щоденне вологе прибирання забезпечували техпрацівники Манжос В.О., Старченко О.А., Єсманчук Г.І, Зубова Л.М.;  про забезпечення необхідними продуктами харчування щодня турбувалася завгосп школи Єрмоленко В. Г.
Особливу подяку висловлюємо Нещерет В. І., Шубенко В. Г., Калюжній О. Л., генеральному директору ТОВ "Лінен оф Десна" Мішелю Терешенко за надану спонсорську допомогу пришкільному відпочинковому табору "Веселка". Завдяки цієї допомоги дітлахи отримували додаткові солодощі, фрукти, канцелярські знаряддя для занять.
Всім тим, хто організував нашу зміну, зробив її можливою і комфортною в останній день на урочистій лінійці закриття табірної зміни звучало дитяче триразове: "ДЯКУЮ!"
Найактивніші школярі біли нагороджені в цей день грамотами від начальника табору Золотарьової Н.М.
Табір закінчив свою роботу, але наступного року знову чекатиме на своїх вихованців.
Педагог-організатор Габелко Н. В.





Немає коментарів:

Дописати коментар